Ateliér

KERAMICKÝ ATELIÉR, Marie Sokolová, vznikl přestavbou prádelny na naší zahradě. Slouží tak nejen pro moji vlastní tvorbu, ale i pro všechny z Vás, které keramika láká a kteří byste si chtěli práci s hlínou vyzkoušet. Vznikl také pro ty, kteří si už osvojili keramické dovednosti a touží pracovat na svých uměleckých dílech.

Do ateliéru můžete docházet dle naší vzájemné domluvy – pravidelně nebo jen jednorázově za účelem výroby jedné věci. Tvořit můžete sami či pod dohledem našich zkušených lektorů. Pokud jste začátečníci, nebojte se a přijďte – slibuji Vám, že i Vy si odnesete výrobek, který Vám udělá radost. Zvu také všechny děti ve věku od 6 let, které by se rády naučily modelovat a vyrábět z hlíny zajímavé předměty.

Pod záštitou ateliéru  také probíhají keramické a sochařské kurzy pro začátečníky i pokročilé a tematické workshopy. Kurzy se konají individuální a také ve skupinkách, v ceně kurzu je zahrnut materiál, potřebné pomůcky a vypalování v keramické peci.

Tematické praktické workshopy neboli tvůrčí dílny se konají pod vedením lektora, který Vás směruje, motivuje a inspiruje ke zdokonalování Vašich znalostí a dovedností. Zároveň si díky interaktivním formám spolupráce mezi účastníky a lektorem odnesete spoustu podnětů a cenných rad pro Vaši keramickou nebo i sochařskou tvorbu.

Navštivte nás. Probuďte v sobě fantazii a odneste si jedinečné umělecké dílo.

Pod hlavičkou ateliéru.

První adventní sobotu 30.11.2013 jsem pozvala svoje kamarády a známé na akci KERAMIKA VE DVOŘE Nápad uspořádat výstavu vznikl zhruba před rokem. Přemýšlela jsem o termínu a advent mi přišel ideální. Je to čas setkávání lidí, čas se trošku zastavit, zapřemýšlet i o ostatních lidech, udělat někomu radost třeba jenom tím, že jste spolu.

Výstavu mé keramiky doplnila floristka, perníkářka a také můj kamarád Honzík. Prodával vánočky s dobrým skutkem, vánoční přáníčka, cukroví a návštěvníci také měli možnost přispět Honzíkovi na pobyt u moře. Celkem se vybralo 6.000,- Kč.

Atmosféra byla nezapomenutelná, setkali se lidé dobré vůle. Společně jsme pojedli pečené selátko, zahřáli se punčem a mohli vychutnat předvánoční atmosféru.