Vítejte na stránkách KERAMICKÉHO ATELIÉRU, Marie Sokolová

Ráda bych Vám sdělila pár slov o mě a filozofii svého ateliéru.
Jmenuji se Marie Sokolová a pocházím z Liberce, kde žiji i tvořím.

Vystudovala jsem střední ekonomickou školu v Liberci a současně absolvovala Experimentální taneční školu pod vedením Františka Pokorného. Získala jsem angažmá v baletním souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde jsem prožila krásných 7 let. Poté mě zlákalo cestování. Pracovala jsem pro CK Čedok a jako delegátka jsem strávila část svého života v Tunisku a Turecku. V posledních letech pomáhám při organizaci sportovních akcí, kde mám na starosti zahraniční výpravy.

Volný čas trávím keramikou a modelováním postav, ale především se svojí rodinou.

Moje cesta za keramikou začala v roce 2002. Byla to moje touha  tvořit vlastníma rukama, která  mě přivedla k tomuto druhu umění. Začínala jsem jako všichni modelováním mističek a jednoduchých předmětů. Keramika byla přesným opakem mého dosavadního života plného cestovaní, častých změn a náročných organizačních akcí. Práce s hlínou naopak vyžadovala trpělivost, čas, tvořivost. Já jako žádostivý lev jsem musela zpomalit a učit se té pokoře k hlíně, abych dokázala vytvořit jedinečné dílo. Tato záliba mi kupodivu vydržela celých 9 let, a tak jsem pochopila, že se nejedná o úlet, ale o opravdovou lásku.

Ve svém  ateliéru se věnuji zejména dekorativní a zahradní keramice a modelaci postav. Nejraději pracuji se šamotovou hlínou, která vydrží i moje pracovní postupy. Keramické výtvory dekoruji patinou, oxidy a glazuruji.

Od roku 2015 vedu keramickou dílnu s názvem Burianka při organizaci Centrum zdravotní a sociální péče Liberec.  Dílnu navštěvují senioři, kteří jsou na odlehčovací a pobytové službě tohoto zařízení. Většina z návštěvníků keramické dílny neměla nikdy žádnou zkušenost s keramickou hlínou. Pro většinu z nich se stala práce s hlínou a návštěva keramické dílny náplní života. Tato zpětná vazba je pro mě velice důležitá a je to motor, který mě žene dál. Práce s mými babičkami, vymýšlení projektů, účastní na výstavách a akcí spojených s keramikou mě v současné době naplňuje.

Pokud i Vy máte  touhu vyzkoušet si keramiku  a jste začátečníci nebo pokročilí, pak jste tu správně.  Vstupte do mého ateliéru.